TERAPINIS GYDYMAS

Terapinio gydymo metu tiriamos ir diagnozuojamos dantų ir dantenų ligos, jų priežastys bei skiriamas gydymas.

Ėduonis – tai viena labiausiai paplitusių ligų, atsirandanti dėl dantų apnašose esančių rūgščių ir mikroorganizmų sąveikos, sukeliančios danties kietųjų audinių demineralizaciją ir ėduonies ertmės formavimąsi. Kai ėduonis yra paviršinis, dantys būna šiek tiek jautresni saldžiam maistui. Kai pažeidimas vidutinio dydžio, dantys tampa jautrūs ir terminiams dirgikliams.

Terapinis dantų gydymas

Tai karieso pažeistų audinių šalinimas ir atstatymas plombine medžiaga. Plombavimo metu dantims suteikiama taisyklinga anatominė forma ir tokiu būdu atstatoma kramtymo funkcija. Parenkant identiškai tinkančią spalvą ir dirbant su aukštos kokybės plombinėmis medžiagomis, pasiekiamas ne tik fukncionalus, bet ir estetiškas rezultatas. Plombuojuant išsaugomas nepažeistas emalis ir dentinas, nerviniai danties audiniai bei neleidžiama infekcijai patekti į vidines danties struktūras ar kaulinius audinius.

Estetinis plombavimas

Tai pažeistų ėduonies, nuskilusių, nudilusių, patyrusių traumą, pakeitusių spalvą ar negražios formos dantų koregavimas. Tai dantų restauracijos metodas, leidžiantis, maksimaliai išsaugant danties audinius, uždaryti tarpus tarp dantų, atkurti anatominę danties formą, išgauti natūralaus, sveiko danties spalvą, skaidrumą, blizgesį. Atliekant estetinį plombavimą, atkuriami kauburėliai bei vagelės, kurie yra ypatingai svarbūs kramtymo efektyvumui, sukandimo aukščio išlaikymui, dantų apsaugai nuo dilimo. Restauracijos atliekamos aukščiausios kokybės natūralių dantų atspalvių bei skaidrumo plombomis.

Senų, nekokybiškų plombų keitimas

Dažnai pacientams kyla klausimas, kodėl reikalinga keisti seną plombą, nors ji dar neiškritusi iš danties. Atsakymas labai paprastas – senesnės kartos plombos turi didelį traukimosi koeficientą, todėl ilgainiui atsiranda akimi nematomi mikrotarpai tarp danties ir plombos paviršiaus. Į šiuos mikrotarpus lengvai prasiskverbia bakterijos, kaupiasi maisto likučiai, susidaro rūgštinė terpė ir dantis ima „gesti“ (vyksta kietųjų danties audinių irimas – vadinamasis antrinis ėduonis), plonėja jo sienelės ir po kurio laiko toks dantis gali suskilti ar nulūžti. Šiuolaikinės plombos pasižymi minimaliu traukimosi koeficientu, todėl kokybiškai užplombavus praktiškai nebelieka antrinio ėduonies rizikos. Be to, jos itin estetiškos, tvirtos ir kietos.
Mūsų odontologijos klinikoje naudojamos pažangios ir kliniškai patikrintos tik aukščiausios kokybės plombinės medžiagos. Klinikos gydytojai, įvertinę Jūsų dantų būklę, parinks ir pasiūlys geriausiai Jums tinkantį gydymo metodą.

Kaip taisyklingai valytis dantis?

Visi žino dantų šepetėlio ir naudojimosi juo bent dukart per dieną svarbą, tačiau ne visi moka dantis valytis taisyklingai. Neteisingas dantų šepetėlio naudojimas ne tik nesuteikia maksimalaus efekto, bet gali ir pakenkti.

  • Būtina išsirinkti tinkamą dantų šepetėlį, kuris tiktų būtent Jums. Šepetėliai dažniausiai būna trijų tipų: minkšti, vidutinio kietumo ir kieti.
  • Dantų šepetėlį reikia laikyti 45 laipsnių kampu dantų paviršiaus atžvilgiu ir gerai išvalyti ne tik išorinį, bet ir vidinį dantų paviršių vertikaliais judesiais iš apačios į viršų (jokiu būdu ne sukamaisiais).
  • Dantis reikia valyti bent du kartus per dieną, ryte po valgio ir vakare prieš miegą. Dienos metu galima naudoti skalavimo skysčius.
  • Tarpdančiams valyti rekomenduojama naudoti tarpdančių siūlą arba irigatorių.
  • Nederėtų pamiršti ir liežuvio, kurį taip pat reikia nuvalyti. Liežuvio valymui galima naudoti tą patį dantų šepetėlį arba specialų liežuvio valyklį.

KITOS PASLAUGOS